Warto wiedzieć...Przyjazne ferie

Data: 21.01.2014    Autor: przyjaznaslodycz

Rusza pierwsza tura ferii zimowych. Tysiące dzieci jedzie na zimowiska, wyjeżdża z rodzicami na narty lub do ciepłych krajów, w poszukiwaniu słońca. Co zrobić, gdy z różnych powodów dziecko zostaje w mieście? Jak zorganizować mu czas, żeby się nie nudziło i nie spędziło całego czasu przed komputerem? Oto kilka pomysłów na aktywności i atrakcje, które mogą spodobać się nie tylko najmłodszym.

Z górki na pazurki!

Jazda na nartach jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych. Ale nie zapominajmy o sankach. Pamiętacie radochę z pierwszego śniegu, poszukiwanie choćby najmniejszych wzniesień i radosne zjeżdżanie dwójkami, a czasem i trójkami na sankach? Nie przeszkadzał ani mróz, ani mozolne wspinanie się pod górkę. Wygląda na to, że zima w tym roku dopisze i śniegu nie zabraknie, a w każdym mieście górka saneczkowa także się znajdzie. Dodatkowym plusem jest to, że na zjeżdżanie można umówić się z przyjaciółmi – wtedy frajda jest podwójna! O czym warto pamiętać? Po pierwsze, dziecko powinno być ubrane jak do jazdy na nartach: ciepło, wygodnie, najlepiej w nieprzemakalny strój. Po drugie, jeśli wybieramy się na wyższą górkę, warto zaopatrzyć dziecko w kask narciarski. Upadek na rozpędzonych sankach może być równie groźny jak ten na nartach. Na koniec saneczkowego szaleństwa wspólnie można ulepić wielkiego bałwana. A potem, obowiązkowo, gorąca herbata i coś słodkiego.

Kreatywna zima

Oferta warsztatowa dla dzieci robi się coraz bogatsza. Firmy, projektanci i fundacje przygotowują na ferie specjalne, kilkudniowe programy dla dzieci. Z czego można skorzystać? Robienie biżuterii, maskotek, podstawowy kurs szycia, zajęcia plastyczne, ekologiczne, kulinarne, m.in. na temat zdrowej żywności – najmłodsi mają, z czego wybierać. W niektórych mogą uczestniczyć tylko dzieci, w innych także dorośli, którzy często bawią się nie gorzej niż maluchy. Warsztaty są nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także pomysłem na kreatywne spędzenie czasu.

Kulturalny maraton

W ciągu roku zwykle nie ma czasu na wspólne wyprawy do muzeów, galerii, teatrów. Ferie to świetny moment, żeby nadrobić zaległości i wybrać się z dzieckiem do muzeum etnograficznego, archeologicznego lub techniki. W wielu miejscach przygotowano specjalne zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, z których można skorzystać w cenie biletu lub za dodatkową, drobna opłatą. Podobne spotkania będą organizowane w wielu teatrach, gdzie można znaleźć zajęcia głośnego czytania bajek, kółka teatralne oraz spektakle. Dobrym adresem są także miejskie biblioteki, które coraz częściej przygotowują bogaty program kulturalny i edukacyjny dla najmłodszych. Warto sprawdzić na stronach internetowych, co szykują w tym roku.

My się zimy nie boimy!

Jeśli szukacie miejsca, w którym dziecko mogłoby rozładować nadmiar energii, zajęcia sportowe będą do tego idealne. Duży wybór można znaleźć na miejskich basenach, w halach sportowych i w klubach – większość przygotowała ofertę zimową dla dzieci. W Trójmieście można na przykład skorzystać z basenu za złotówkę, zajęć hokeja podwodnego, kursu ratownictwa połączonego z kursem pływania, treningów karate, koszykówki, tenisa stołowego, piłki nożnej i wielu, wielu innych.

Przy tylu atrakcjach, siedzenie przy komputerze lub telewizorze to zwykła nuda. Szczegółowych ofert w waszej okolicy, szukajcie na lokalnych portalach internetowych. Udanych ferii i świetnej, zimowej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Komentarze użytkowników

Powrót do listy artykułów
Partnerzy Przyjaznej Słodyczy
Ogólnopolski program, który znasz z
wppiekarniacukiernictwo-i-piekarstwobake-and-sweer
akademia-mistrzaprzeglad-piekarski-i-cukierniczyupicg
mistrz-branzyakademia-mistrzaupicg
oliviajoyviva
shapezwierciadloparty