Warto wiedzieć...Tanecznym krokiem do idealnej figury

Data: 04.03.2014    Autor: przyjaznaslodycz

Rusza kolejna odsłona popularnego show, w którym gwiazdy zaprezentują swoje taneczne umiejętności, można więc z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, że taniec znów stanie się jednym z ulubionych tematów rozmów Polaków. Aktorzy i profesjonalni tancerze będą przekonywać, że tańczyć każdy może. Warto pamiętać, że to zajęcie nie tylko widowiskowe i przyjemne, ale także jeden z najskuteczniejszych sposobów na ładną figurę.

Taniec jest jedną z tych aktywności, które można uprawiać w każdym wieku. Dla naszych babć znajomość podstawowych tańców była elementem dobrego wychowania. Do niedawna kojarzony był wyłącznie ze spotkaniami towarzyskimi, eleganckimi przyjęciami, a w wersji dyskotekowej z imprezami. Dziś różne rodzaje tańca coraz częściej wzbogacają ofertę siłowni i klubów fitness. Wraz z instruktorem możemy spalać kalorie przy zumbie, salsie, tańcu brzucha oraz coraz popularniejszym tańcu na rurze. Każdy z nich jest niezwykle dynamiczny, zwiększa wytrzymałość, pomaga ujędrnić pośladki, wyszczuplić uda i talię oraz poprawić koordynację ruchową i dodać nam gracji. Kto rusza na parkiet, by wypracować figurę idealną?

Taniec towarzyski

Tango, walc wiedeński, a może seksowna rumba? Taniec towarzyski wywodzi się z dawnych tańców salonowych i jak sama nazwa wskazuje uprawiano go głównie podczas balów i przyjęć. Był okazją do rozmów, flirtów i nawiązywania nowych znajomości. W czasach, gdy panny nie ruszały się z domu bez przyzwoitek, to właśnie podczas tańca narzeczeni mieli szansę na bliski, choć niewinny kontakt fizyczny. Dziś taniec towarzyski to dyscyplina sportowa, wymagająca żmudnych i długoletnich treningów. Amatorzy mogą się go uczyć w licznych klubach tanecznych, pod okiem doświadczonych tancerzy. Kto szuka aktywności, którą mógłby trenować z partnerem, taniec towarzyski będzie idealny, a podczas jednego treningu można spalić ok. 400 kcal.

Zumba

Taniec daje podobne efekty, jak trening typu cardio: pobudza pracę serca, wzmacnia mięśnie, zwiększa spalanie tłuszczu. Zumba to jeden z najintensywniejszych treningów tanecznych w ofercie klubów fintess. Polegają na połączeniu elementów aerobowych z choreograficznymi. W zumbie chodzi przede wszystkim o to, żeby się zmęczyć, wzmocnić miejsce i pozbyć się tłuszczu. Koordynacja, elegancja, czy gracja to elementy wtórne. Ćwiczona przy mocnej, tanecznej muzyce poprawia nastrój i dodaje energii. Podczas godzinnego treningu można spalić nawet 600 – 800 kcal.

Taniec na rurze

Ten rodzaj tańca ma w naszym kraju coraz więcej zwolenniczek. Jedną z gwiazd, które wyprowadziły pool dance z klubów dla dorosłych i wprowadziły pod strzechy jest Carmen Electra, która kilka lat temu przygotowała specjalne DVD z zestawem ćwiczeń. Okazało się, że świetnie wpływają na wzmocnienie mięśni, pozwalają na rozciąganie i uelastycznienie ciała oraz na zwiększenie sprawności. Wersja sportowa tańca na rurze jest połączeniem stretchingu i gimnastyki. Godzinny trening pozwala spalić ok. 600 kcal.

Taniec brzucha

Chciałabyś się poczuć jak tajemnicza, wschodnia piękność? Taniec brzucha pozwoli ci nie tylko wyrzeźbić kobiecą figurę, ale dodatkowo poczuć się dobrze i seksownie w swoim ciele. Choć na pierwszy rzut oka nie wygląda na skomplikowany, chodzi w nim przede wszystkim o wprawienie w ruch, napięcie i drżenie poszczególnych partii mięśni (m.in. ud, brzucha, łydek, grzbietu), a to już trudniejsza sztuka. Jeśli zdołamy ją posiąść, poprawimy koordynację i zyskamy większą świadomość swojego ciała. Na Bliskim Wschodzie od pokoleń uważa się, że ten rodzaj tańca wydobywa z kobiet ich seksualność, pomaga poczuć się pewniej, a przy okazji ma działanie uzdrawiające. Jest szczególnie pomocny przy dolegliwościach stawów i kręgosłupa. Godzinny trening pozwala spalić od 300 – 400 kcal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Komentarze użytkowników

Powrót do listy artykułów
Partnerzy Przyjaznej Słodyczy
Ogólnopolski program, który znasz z
wppiekarniacukiernictwo-i-piekarstwobake-and-sweer
akademia-mistrzaprzeglad-piekarski-i-cukierniczyupicg
mistrz-branzyakademia-mistrzaupicg
oliviajoyviva
shapezwierciadloparty