Przyjazna Słodycz wspiera Fundację
Mazurskim Dzieciom

Dzieci pod okiem Cukierników lepią bajkowe figurki

Dzieci pod okiem cukierników lepią bajkowe figurki

„Eco Life Mazury” to wydarzenie dla dzieci zorganizowane przez Fundację Mazurskim Dzieciom. Impreza odbyła się w dniach 21-22 lipca 2012 roku w Domu Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie. „Przyjazna Słodycz” też tam była!

Celem imprezy była edukacja dzieci: „na wesoło”, w duchu i pod hasłem „Eco”. W ramach imprezy odbyły się warsztaty fitness oraz zdrowego stylu życia, gry i zabawy w plenerze, wycieczki, konkurs na projekt własnego ubioru, a także specjalna atrakcja „Przyjaznej Słodyczy” – tort. Pod okiem Mistrzów Cukiernictwa z Akademii Mistrza dzieci stworzyły bajkowy tort, który ozdobiły własnoręcznie ulepionymi figurkami z masy cukrowej. Każde dziecko mogło zabrać jedną ze swoich figurek do domu. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować łakoci Mistrzów Cukiernictwa, upieczonych na bazie przyjaznych składników.

 Bajkowy tort

Bajkowy tort

W Wierzbie nie zabrakło też gwiazd. Na imprezie pojawili się m.in. Małgorzata Pieńkowska, Maria Sadowska, Joanna Koroniewska, Jola Słoma, Mirek Trymbulak, Aleksandra Kobielak i Łukasz Jemioła. „Eco Life Mazury” było również okazją, by spotkać się z ekspertami Akademii Mistrza: Martą Truskolawską, Jackiem Kryszniem, Jackiem Ziębą i Mieczysławem Chojnowskim – Mistrzem Świata w Cukiernictwie i ambasadorem „Przyjaznej Słodyczy”.

„Przyjazna Słodycz” promuje ideę świadomego odżywiania, pokazując, że w wyrobach cukierniczych można również znaleźć przyjazne składniki. Program ma na celu budowanie świadomości mądrego i zrównoważonego odżywiania zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Właśnie dlatego „Przyjazna Słodycz” aktywnie uczestniczy w projektach prowadzonych z myślą o najmłodszych.
O wydarzeniu napisały portale zakupydladziecka.pl i miastodzieci.pl

Czy to świnka:? A może miś? Każde dziecko miało swój pomysł na zwierzątko

Czy to świnka:? A może miś? Każde dziecko miało swój pomysł na zwierzątko

Praca pochłonęła nawet najmłodszych

Praca pochłonęła nawet najmłodszych

Mistrzowie Cukiernictwa Akademii Mistrza od lewej: Jacek Kryszeń, Marta Truskolawska, Mieczysław Chojnowski

Mistrzowie Cukiernictwa Akademii Mistrza. Od lewej: Jacek Kryszeń, Marta Truskolawska, Mieczysław Chojnowski

Partnerzy Przyjaznej Słodyczy
Ogólnopolski program, który znasz z
wppiekarniacukiernictwo-i-piekarstwobake-and-sweer
akademia-mistrzaprzeglad-piekarski-i-cukierniczyupicg
mistrz-branzyakademia-mistrzaupicg
oliviajoyviva
shapezwierciadloparty